هدایا و مزایا

پس از پایان هر ترم توسط مخاطب این طرح و ارزیابی نمرات و کمیّت و کیفیت فعالیت مخاطب توسط پشتیبانان آموزشی دوره‌ی غیرحضوری، به مخاطبینی که بهترین نمرات آزمون‌های ماهانه و آزمون جامع پایان ترم را کسب کرده باشند، جوایز نفیسی تعلّق خواهد گرفت و این جوایز به همراه گواهینامه‌ی اتمام پایان هر ترم از طریق پست به دست آن‌ها خواهد رسید.

پیشنهاد بینش مطهر

یکی از راه های اصلی در ایجاد علاقه و فراهم سازی انگیزش لازم برای ادامه‌ی این طرح تا پایان راه و بهره مندی از حداکثر اثرات فکری و معنوی این طرح این است که مخاطب این طرح تا جایی که امکان دارد برای خود همراه یا همراهانی را فراهم سازد . همچنین با کمک یکدیگر و به صورت جمعی و مباحثه ای به مطالعه و مشاهده‌ی فیلم ها بپردازد.

اختیاری بودن

ترم‌های بینش‌مطهر به صورت پنج ترم منفصل طراحی شده است و این بدین معناست که ممکن است مخاطب این طرح تمایل به شرکت در یک یا چند ترم داشته باشد و علاقه‌ای به ثبت‌نام در ترم‌های بعدی آن را نداشته باشد، که در این صورت پس از پایان هر ترم گواهینامه‌ی همان ترم به وی اعطا می‌شود و در حالتی که در هر پنج ترم شرکت نماید، گواهینامه‌ی مربی‌گری جامع بینش مطهر (اتمام ترم پنج) به وی اعطا می‌شود.

روش تهیه کتاب های مورد نیاز این دوره

ما چند راه را به شما پیشنهاد میکنیم

روش اول

کتاب های ذیل را در منزل دارید و یا میتوانید از کتابخانه شهر خود تهیه فرمایید.

روش دوم

چنانچه میتوانید از طریق کامپیوتر،تبلت و یا کوشی همراه خود کتابها را مطالعه کنید فایلهای PDF کتابها را به صورت رایگان از صفحه اصلی همین سایت دانلود نمایید.

روش سوم

شما میتوانید در صورتی که تمایل به استفاده از دو مورد بالا ندارید کتابهای مقرری را مطابق با جدیدترین چاپ و با ۳۰ % تخفیف در همین قسمت سفارش بدهید تا در جعبه پستی شما قرار بگیرد و برای شما ارسال شود.

شیوه نامه‌ی آموزشی طرح ملی غیرحضوری بینش مطهر

همانطور که مستحضرید، پرداختن به آثار استاد مطهری(ره) در قالب و نظام طرح مطالعاتی،‌ اگرچه مشکلات و سختی‌هایی به همراه دارد، امّا تقریباً همه بر این نکته متّفق القول هستند که اصل و هدف طرح و ضرورت اجرای آن، بی‌تردید مورد تأیید و قبول است. مخاطبان دغدغه‌مند عرصه‌ی معرفت‌دینی و مطالعات عقیدتی و اسلامی با علمِ به همه‌ی این سختی‌ها و آگاهی نسبت به مشکلات پیش‌رو و نیز با خواست و اراده‌ی خود و برحسب نیازِخود و مسئولیتی که در خط مقدم جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی در خود احساس می‌کنند، قدم در این مسیر می‌گذارند و نیّت می‌کنند که با یک برنامه‌ی دقیق مطالعاتی و عقیدتی، نیازهای اندیشه‌ای و فکری خود و اطرافیان خویش را برطرف سازند و به توصیه‌ی بسیاری از بزرگان و به بهانه‌های فراوان آثار و اندیشه‌های استاد شهید علامه مطهری (ره) را برای این مسیر انتخاب می‌کنند.ضرورت:

اما در این مسیر همواره مشکلاتی از قبیل عدم دسترسی به استاد و راهنمای مسیرِ مناسب، عدم دسترسی به دوره‌ها و طرح‌های مطالعاتی حضوری، نداشتن نقشه‌ی راه و سیرمطالعاتی و محتوای مناسب توضیح دهنده، نداشتن فرصت کافی برای شرکت در دوره‌های حضوری برای بسیاری از کارمندان، فرهنگیان، طلّاب، دانشجویان و سایر شاغلین و نیز مشکلاتی از این دست باعث می‌شود که معمولاً افراد و علاقه مندان به سیر مطالعاتی منسجم آثار شهید مطهری (ره) از طی این مسیر پربرکت محروم شوند.

به همین منظور طرح ملی غیرحضوری بینش مطهر برای پاسخ به نیازهای زیر طراحی و اجرا می‌گردد:

  • برای اشخاص و مجموعه‌های فرهنگی در شهرستان‌های مختلف که دسترسی به استاد خوب برای سیر مطالعاتی ندارند.
  • برای افرادی که علاقه‌مند هستند برای خود برنامه‌ی منسجم معرفت دینی داشته باشند، امّا به هر دلیل نمی‌توانند در دوره‌ها و کلاسهای حضوری شرکت کنند.
  • برای افرادی که به دنبال محتوای خوب و قابل اعتماد برای ارتقاء معرفت دینی خود می‌گرد‌ند.
  • برای افرادی که اعتماد به نفس کافی برای سیر مطالعه‌ی منسجم و پیوسته ندارند و به تعبیر بهتر، برای عزیزانی که حال مطالعه و کتاب خواندن ندارند و برای این امر نیاز به یک عامل انگیزشی و پشتیبان دارند!

طرح بینش‌مطهر غیرحضوری در پنج ترم تعریف شده است و هر ترم از بیست جلسه کلاس غیرحضوری تشکیل شده است. قالب اجرایی این طرح به ترتیب زیر خواهد بود:

پس از ثبت نام اینترنتی در این طرح که شامل پرداخت هزینه‌ی دوره و پرکردن فرم ثبت نام، فرم تعهدنامه اخلاقی و فرم سفارش بسته‌ی آموزشی (شامل: لوح فشرده فیلم کلاس‌ها، کتاب‌های مورد نیاز و سایر فرم‌های توجیهی و اقلام آموزشی) است، در مدت زمانی کوتاه، بسته‌ی آموزشی از طریق پست به آدرس مخاطب ارسال خواهد شد.

هر ترم طرح بینش مطهر غیرحضوری از بیست هفته تشکیل شده است و مخاطب این طرح پس از دریافت بسته‌ی آموزشی از طریق پست، باید با شماره تلفن پشتیبان آموزشی(که در درون بسته ی پستی ذکر گردیده است) تماس حاصل کرده و اعلام نماید که بسته ی پستی را دریافت کرده است، و به محض تماس مخاطب با پشتیبان آموزشی از همان لحظه، آغاز طرح برای مخاطب ثبت می‌شود و وی باید مطالعه و فعالیت آموزشی خود را آغاز نماید. مخاطب این طرح موظّف است هر هفته به طور متوسط ۴۰ صفحه از آثار شهید مطهری (ره) را مطابق «جدول مقرری‌های مطالعاتی هفتگی» مطالعه کند و پس از مطالعه‌ی کتاب، فیلم کلاس مرتبط با آن موضوع را مطابق دستورالعمل جدول مقرری‌های مطالعاتی هفتگی مشاهده کند و از این کلاس جزوه‌نویسی نماید. در پایان هر ماه آموزشی پشتیبان آموزشی طرح با مخاطب تماس حاصل نموده و برای وی سوالات امتحان ماهانه را از طریق ایمیل ارسال می نماید و مخاطب موظّف است در مهلت مقرر شده (تاسقف ۴۸ ساعت) به سؤالات این آزمون پاسخ دهد و فایل تکمیل شده ی آزمون را برای پشتیبان آموزشی خود ایمیل نماید. پس از پایان بیست هفته و اتمام ترم یک، آزمونی جامع و مفصّل به ایمیل مخاطب ارسال می‌شود و وی موظّف است در مهلت مقرر به این آزمون پاسخ دهد و نهایتاً پس از دریافت کارنامه‌ی نمرات خویش که شامل چهار نمره آزمون‌های ماهانه و یک نمره‌ی آزمون جامع است، در صورت دریافت نمره‌ی حدنصاب و درصورت تمایل، در ترم بعدی ثبت نام نماید و تا پنج ترم به همین منوال به مطالعه‌ی کتب و مشاهده‌ی هفتگی فیلم کلاس‌ها ادامه دهد. (لازم به ذکر است در بازه‌ی زمانی هر ترم، پشتیبانان آموزشی از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیامک همراه و مشاور مخاطب طرح خواهند بود).

اختیاری بودن شرکت در ترم‌های بعدی: ترم‌های بینش‌مطهر به صورت پنج ترم منفصل طراحی شده است و این بدین معناست که ممکن است مخاطب این طرح تمایل به شرکت در یک یا چند ترم داشته باشد و علاقه‌ای به ثبت‌نام در ترم‌های بعدی آن را نداشته باشد، که در این صورت پس از پایان هر ترم گواهینامه‌ی همان ترم به وی اعطا می‌شود و در حالتی که در هر پنج ترم شرکت نماید، گواهینامه‌ی مربی‌گری جامع بینش مطهر (اتمام ترم پنج) به وی اعطا می‌شود.

پس از پایان هر ترم توسط مخاطب این طرح و ارزیابی نمرات و کمیّت و کیفیت فعالیت مخاطب توسط پشتیبانان آموزشی دوره‌ی غیرحضوری، به مخاطبینی که بهترین نمرات آزمون‌های ماهانه و آزمون جامع پایان ترم را کسب کرده باشند، جوایز نفیسی تعلّق خواهد گرفت و این جوایز به همراه گواهینامه‌ی اتمام پایان هر ترم از طریق پست به دست آن‌ها خواهد رسید.

علاوه بر این پس از موفقیت مخاطب در هر پنج ترم آموزشی و در صورت کسب حد نصاب نمرات، مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر از مخاطب به جهت راه اندازی طرح بینش مطهر حضوری در محل و شهر خودِ مخاطب دعوت به عمل می‌آورد و در این راستا حمایت‌های ویژه‌ای از وی خواهد کرد و با اعطای گواهینامه‌های مورد نیاز، این امکان را برای مخاطب فراهم می‌نماید که بتواند همین طرح را به صورت اختیاری و در قالب حضوری و با تدریس خویش در محل یا شهرستان مدنظر خود راه‌اندازی نمایند.

از دیگر مزایای این دوره، ارسال کتب ونرم افزارهای مورد نیازبا تخفیف می‌باشد.

استاد مدرس کلاس‌های غیرحضوری بینش مطهر جناب آقای حجت الاسلام دکتر حسین سوزنچی (عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم قم و استاد دانشگاه امام صادق (ع) تهران) می‌باشند و در این کلاس‌ها ایشان به صورت نظام‌وار و به فراخور هر موضوع، به ارائهی نموداری و منسجم مقرری مطالعاتی هر هفته می‌پردازد و شبهات و سؤالات هر موضوع را نیز به بحث و تبادل نظر می‌گذارد.

علاوه بر این، مخاطبین علاقه‌مند می‌توانند به صورت اختیاری از صوت و تصویر سایر اساتید مدرس بینش مطهر، نظیر آقایان دکتر علی غلامیرئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر علی اصغرخندان استاد دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر زهیر انصاریان استاد دانشگاه امام صادق (ع) و … که در سایت مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر و در قسمت صوت و فیلم تدریس کتب قرار داده شده است استفاده نمایند و به حجم و غنای مطالب فراگرفته شده بیفزایند.

یک پیشنهاد!

پیشنهاد مطالعه‌ی گروهی برای کانون‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تربیتی وسایر گروه‌های دوستی:

یکی از راه های اصلی در ایجاد علاقه و فراهم سازی انگیزش لازم برای ادامه‌ی این طرح تا پایان راه و بهره مندی از حداکثر اثرات فکری و معنوی این طرح این است که مخاطب این طرح تا جایی که امکان دارد برای خود همراه یا همراهانی را فراهم سازد و با کمک یکدیگر و به صورت جمعی و مباحثه ای به مطالعه و مشاهده‌ی فیلم ها بپردازد.

پیشنهاد می‌شود در مجموعه‌های فرهنگی و تربیتی مختلف و یا هر جمع چندنفره‌ی دیگر (حداقل سه نفر) افراد این طرح را به صورت گروهی برگزار نمایند و در کنار استفاده از محتوای این دوره و مثلاً مشاهده‌ی دسته جمعی فیلم کلاس در بازه‌ی زمانی مشخص در یکی از روزهای هفته، از امکانات دیگر نظیر برگزاری جلسات مباحثه و همفکری نیز بهره‌مند شوند.

 لازم به ذکر است در حالت گروهی همه‌ی اعضای گروه موظف به پرداخت هزینه‌ی ثابت دوره هستند و باید به صورت جداگانه وارد سامانه‌ی ثبت نام شده و در طرح ثبت نام نمایند و بسته‌ی آموزشی خود را دریافت کنند، منتها پس از ثبت نام، یکی از اعضای گروه می‌تواند با هماهنگی با پشتیبانان آموزشی طرح، مسئولیت سرگروهی سایر اعضای گروه را بر عهده گیرد و از آن پس کلیّه‌ی مراودات آموزشی نظیر برگزاری آزمون هماهنگ برای اعضا، پیگیری وضعیت مطالعاتی و آموزشی اعضای گروه به واسطه ی این فرد سرگروه و با نظارت پشتیبانان آموزشی انجام خواهد شود، و به تعبیری سرگروه نماینده ی مجمع بینش مطهر برای اجرای طرح برای افراد گروه خود خواهد بود و وظایفی همچون: برگزاری آزمون برای اعضا، هماهنگ سازی یک روز و ساعت و مکان برای مشاهده ی دسته جمعی فیلم آموزشی هر هفته، پیگیری تصحیح اوراق امتحانی و … را برعهده خواهد داشت.

آدرس اصفهان خیابان جی خیابان شهید خراسانی. نبش کوچه انقلاب مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر

شماره تماس: ۰۳۱۲۳۰۲۵۳۷

ایمیل:

motaharbinesh313@gmail.com

  • شنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۲ ظهر
  • پنج شنبه: تعطیل
  • جمعه: تعطیل

پیرو درخواست تعدادی از کاربران سایت و معرفت پژوهان محترم مبنی بر ارسال شماره حساب برای کمک مالی به طرح مقدس بینش مطهر بدینوسیله شماره حساب زیربرای آندسته از افرادی که مایل به کمک مالی به مجمع هستند به شرح زیردرج می گردد.توضیحا اینکه پرداخت هرگونه وجهی اختیاری بوده وکمک های شما صرف امورفرهنگی ومذهبی نظیر برگزاری کلاس.همایش و …  خواهدشد.امید است شما نیز در اجر معنوی طرح های یاد شده سهیم باشید.لطفادرصورت پرداخت  هرگونه وجهی ازطریق فرم تماس بالا اطلاع دهید.متشکریم

شماره حساب رسالت:

۱۰۴۹۷۹۳۷۰۱(صافی)